51. PIF Program

51. PIF PROGRAM

  • Pročitano 4493 puta

51. MEĐUNARODNI FESTIVAL KAZALIŠTA LUTAKA – PIF
15. – 21. rujna 2018.

PROGRAM

 

petak, 7. rujna – Pretprogram
10.00 sati, Kazalište 21, Sisak
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj: Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu)

subota, 8. rujna – Pretprogram
11.00 sati, Poslovnica Erste banke Medo Štedo Brlog
Lutkarska radionica MEDEK ŠTEDEK ČARAPEK, voditelj: Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu štediše Erste banke)

petak, 14. rujna – Pretprogram

18.00 sati, Plava dvorana KUC-a Travno
Otvorenje izložbe LUTKA, MASKA... PIF, 6. likovni natječaj za djecu (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Kulturni centar Travno, foaje Scene Travno
Otvorenje izložbe RUMUNJSKE PRIČE, Kazalište lutaka PUCK, Rumunjska (za djecu i odrasle)

IZLOŽBA RUMUNJSKE PRIČE JE OTKAZANA ZBOG TEHNIČKIH PROBLEMA KAZALIŠTA

18.30 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ŽIVOT NA KONCU, voditelj: Arsen Ćosić, Hrvatska (za odgajatelje i učitelje)

subota, 15. rujna – Pretprogram
11.00 sati, Tkalčićeva, Trg bana Josipa Jelačića, Trg Petra Preradovića, Trg Nikole Šubića Zrinskog
PIFKOVA POVORKA (za djecu i odrasle)

20.00 sati, Scena Travno
SVEČANO OTVORENJE 51. PIF-a (ulaz s pozivnicom)
FANTAZIJA, Gradsko kazalište Zorin dom, Hrvatska (6+)

nedjelja, 16. rujna
11.00 sati, Scena Travno
FANTAZIJA, Gradsko kazalište Zorin dom, Hrvatska (6+)

12.00 sati, Scena F22
JEDNOSTAVNA PRIČA, Lale.Teatr, Poljska (4+)

16.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica MEDEK ČARAPEK, voditelj: Arsen Ćosić, Hrvatska (za osobe treće životne dobi)

17.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ANIMACIJA JAPANSKIH TRADICIJSKIH LUTAKA, voditelji:glumci Kazališta lutaka PUK, Japan (za odrasle)

18.00 sati, Zagrebački plesni centar
BIJELA DEVA, Kazalište lutaka Maribor, Slovenija (5+)

18.30 sati, plato Mamutice
MANTO*, Trupa Les Malles, Švicarska (6+)

20.00 sati, Scena Travno
KAŠTANKA, Kazalište Virovitica u suradnji s Kazalištem lutaka Zadar, Hrvatska (8+)

ponedjeljak, 17. rujna
11.00 sati, Scena Travno
VODVILJ JAPANSKIH TRADICIJSKIH LUTAKA*, Kazalište lutaka PUK, Japan (4+)

12.00 sati, Kazalište 21, Sisak
GUYI, GUYI, JOŠ JEDNO RUŽNO PAČE, Kazalište Periferia, Španjolska (4+)

12.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu i odrasle)

15.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica NAŠA NEOBIČNA STVORENJA, David Zuazola, Čile/Španjolska (za odrasle)

17.00 sati, Scena F22
MEDVJED I MALI, Kazalište lutaka Ljubljana, Slovenija (2+)

19.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
ZAMRZNUTE PJESME, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Hrvatska (6+)

21.00 sat, Zagrebački plesni centar
VANJA, Kazalište Karlsson Haus, Rusija (16+)

utorak, 18. rujna
9.30 sati, Dječji vrtić Travno
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu DV Travno)

11.00 sati, Scena Travno
GUYI, GUYI, JOŠ JEDNO RUŽNO PAČE, Kazalište Periferia, Španjolska (4+)

13.00 sati, Dječje kazalište Dubrava
PLASTIKA*, Kazalište Puzzle, Kanada (5+)

15.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica NAŠA NEOBIČNA STVORENJA, David Zuazola, Čile/Španjolska (za odrasle)

17.00 sati, Scena F22
JONATHAN i PLAVI STOL, Golden Delicious Ensemble, Izrael (10+)

17.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
Mali lutkari na 51. PIF-u: MALI JEŽ I ZEC*, MAČKA, RIBA I OSTALI*, Lutkarska družina Kopriva pec pec, Društvo Naša djeca Koprivnica, Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
MANTO*, Trupa Les Malles, Švicarska (6+)

srijeda, 19. rujna
11.00 sati, Scena Travno
PRIJATELJSTVO, Canicula Puppets, Gvatemala (4+)

12.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu i odrasle)

15.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica NAŠA NEOBIČNA STVORENJA, voditelj David Zuazola, Čile/Španjolska (za odrasle)

17.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
MALI LUTKARI NA 51. PIF-u: POPO I ŠUMSKA PRIČA*, POPO I VRT DOBROTE*, Lutkarska družina Tintilinić, Gradska knjižnica i čitaonica Ogulin, Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.00 sati, Zagrebački plesni centar
PINOCCHIO, Novo kazalište, Slovačka (6+)

18.00 sati, plato Mamutice
MALI LUTKARI NA 51. PIF-u: ODRASTANJE U TRI RUNDE*, Lutkarska skupina Pavleki, OŠ Pavleka Miškine, Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
GAŠPARKO I ĐAVOLJI ODVJETNIK*, Kazalište Harry Teater, Slovačka (4+)

20.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
ZA JEDNOKRATNU UPORABU, Kazalište Puzzle, Kanada (za odrasle)

20.00 sati, otvoreni prostor zapadne strane zgrade Kulturnog centra Travno
Lutke na velikom platnu: SANA*, Iva Bagić, Hrvatska; RETROSPEKTIVA LUTKA FILMOVA*, Škola animiranog filma Čakovec, Hrvatska (za djecu i odrasle)

četvrtak, 20. rujna
9.30 sati, Dječji vrtić Potočnica
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu DV Potočnica)

11.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
NIČIJA ZEMLJA, Kazalište lutaka Merlin, Grčka/Njemačka (4+)

12.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ŠTAPNA LUTKA, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu OŠ Malešnica)

13.00 sati, Dječje kazalište Dubrava
IGRA VREMENA, David Zuazola, Čile/Španjolska (7+)

17.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
MALI LUTKARI NA 51. PIF-u: ZMAJICA*, Dramsko-lutkarski studio Zvončica, JU Kulturno-odgojni centar Novi Grad, Bosna i Hercegovina (za djecu i odrasle)
ODRASTANJE U TRI RUNDE*, Lutkarska skupina Pavleki, OŠ Pavleka Miškine, Hrvatska (za djecu i odrasle)
IZGUBLJENA KUĆICA*, Lutkarska skupina OŠ Josipa Račića (za djecu i odrasle)

17.30 i 20.00 sati, Scena Travno
PLETI MI, DUŠO, SEVDAH, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku, Hrvatska (16+)

18.30 sati, Kulturni centar Travno
Promocija knjiga: Alois Tomanek, VRSTE LUTAKA; Teodora Vigato, Vedrana Valčić, POETSKI PUTEVI ZADARSKOG LUTKARSTVA; Zdenka Đerđ, DRAMATURGIJA LUTKARSKOGA KAZALIŠTA; (za odrasle)

19.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
MANTO*, Trupa Les Malles, Švicarska (6+)

19.00 sati, plato Mamutice
GAŠPARKO I ĐAVOLJI ODVJETNIK*, Kazalište Harry Teater, Slovačka (4+)

petak, 21. rujna
12.00 sati, Scena Travno
NOVE AVANTURE RAZBOJNIKA HOTZENPLOTZA – POVRATAK HOTZENPLOTZA, Kazalište lutaka Bóbita, Mađarska (4+)

13.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ORIGAMI LUTKICE, voditelj Arsen Ćosić, Hrvatska (za djecu i odrasle)

20.00 sati, DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE 51. PIF-a
MANTO*, Trupa Les Malles, Švicarska (6+)

 

* predstave izvan konkurencije