50. PIF Program

50. PIF PROGRAM

  • Pročitano 4079 puta

50. međunarodni festival kazališta lutaka PIF
16 . - 22. rujna.2017.
PROGRAM 

 

ponedjeljak, 11. rujna – Pretprogram
Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića
LUTKE NA KVADRAT, izložba fotografija Ivana Špoljarca (za djecu i odrasle)

četvrtak, 14. rujna – Pretprogram
18.00 sati, Etno art galerija
Otvorenje izložbe LUTKA, MASKA... PIF, 5. likovni natječaj za djecu, (za djecu i odrasle)

petak, 15. rujna – Pretprogram
18.00 sati, Kulturni centar Travno
Otvorenje izložbe PIF-ovih 50, Ivan Špoljarec (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica MODELIRANJE LUTKE, voditelji: Arsen Ćosić (za odgajatelje i učitelje)

subota, 16. rujna
11.00 sati, Tkalčićeva, Trg bana Josipa Jelačića, Trg Petra Preradovića, Trg Nikole Šubića Zrinjskog
PIFKOVA POVORKA (za djecu i odrasle)

20.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
SVEČANO OTVORENJE 50. PIF-a (ulaz s pozivnicom)
DJEVOJČICA IZ LENJINGRADA, Središnje državno akademsko lutkarsko kazalište Sergej V. Obrazcov, Ruska Federacija (12+)

nedjelja, 17. rujna
11.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
XKCD: SPIRIT*, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

11.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
NOVI ŠARM LUTKARSTVA*, Lutkarska trupa Guangxi, Narodna Republika Kina (za djecu i odrasle)

17.00 sati, Kulturni centar Travno
Lutkarska radionica ČAŠALICE, voditelj: Arsen Ćosić (za osobe treće životne dobi)

18.00 sati, Kazalište KNAP
WANDA LAVANDA, Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Republika Hrvatska, ( 3+)

18.00 sati, plato Mamutice
XKCD: SPIRIT*, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, plato Mamutice
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (5+)

20.00 i 22.00 sata, Zagrebačko kazalište mladih, Scena Polanec
JER TE VOLIM, Kazalište lutaka Skromlehjulet, Kraljevina Norveška (13+)

20.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
DJEVOJČICA IZ LENJINGRADA, Središnje državno akademsko lutkarsko kazalište Sergej V. Obrazcov, Ruska Federacija (12+)

21.00 sat, Pivnica Medvedgrad
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska ( 12+)

ponedjeljak, 18. rujna
11.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
KARLSON S KROVA, Kazalište lutaka Zadar, Republika Hrvatska (3+)

12.00 sati, Etno art galerija
Lutkarska radionica PTIČICA NA KONCIMA, voditelj Arsen Ćosić (za djecu i odrasle)

13.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
BAJKA O RIBARU I RIBICI, Gradsko kazalište Podgorica, Crna Gora (6+)

18.00 i 20.00 sati, Zagrebačko kazalište mladih, Scena Polanec
NEGDJE DRUGDJE, Kazalište lutaka Ljubljana, Republika Slovenija (7+)

20.00 sati, Zagrebački plesni centar
DINDIM, O NJEŽNOSTI, Umjetnička organizacija GLLUGL, Republika Hrvatska (7+)

21.30 sati, Pivnica Medvedgrad
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (12+)

utorak, 19. rujna
9.30 sati, Dječji vrtić Travno
Lutkarska radionica ZEKO SKOČKO, voditelj Arsen Ćosić (za djecu Dječjeg vrtića Travno)

11.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
BIJELI JELEN, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku, Republika Hrvatska (7+)

18.00 sati, Kazalište KNAP
S RAZLOGOM, Kazališna družina Pinklec u suradnji sa Umjetničkom organizacijom LOFT, Republika Hrvatska (6+)

18.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
XKCD: SPIRIT, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
NOVI ŠARM LUTKARSTVA*, Lutkarska trupa Guangxi, Narodna republika Kina (za djecu i odrasle)

19.00 i 21.30, Zagrebački plesni centar
JESENSKI PORTRETI, Kazalište Sandglass, Sjedinjene Američke Države (za odrasle)

19.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (5+)

21.00 sat, Pivnica Medvedgrad
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (12+)

srijeda, 20. rujna
11.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
MALE PRIČE O NESTAŠNOJ SONJI, Gradsko kazalište Zorin dom Karlovac, Republika Hrvatska (3+)

11.00 i 14.00 sati, Dječje kazalište Dubrava
PAVAO I NJEGOV GLAVAO*, Kazalište Prijatelj, Republika Hrvatska, (5+)

18.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
SAN O ZVIJEZDI, Kazalište lutaka Maribor, Republika Slovenija (6+)

18.00 sati, plato Mamutice
XKCD: SPIRIT, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, plato Mamutice
MALI LUTKARI NA 50. PIF-u: JA NEĆU BITI VUK*, TVRDOGLAVO MAČE*, Lutkarska skupina OŠ Frana Galovića; IZGUBLJENA KUĆICA*, Lutkarska skupina OŠ Bartola Kašića; RAJSKO VOĆE NA UGLU*, Lutkarska skupina OŠ Pavleka Miškine (za djecu i odrasle)

19.30 sati, Etno art galerija
Promocija: ZVONKO FESTINI – KARIZMATIČNI BARD HRVATSKOG LUTKARSTVA

20.00 sati, otvoreni prostor zapadne strane zgrade Kulturnog centra Travno
LUTKE NA VELIKOM PLATNU: JEŽEVA KUĆA*, Eva Cvijanović, Republika Hrvatska (3+)

21.00 sat, Pivnica Medvedgrad
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska ( 12+)

četvrtak, 21. rujna
9.30 sati, Dječji vrtić Potočnica
Lutkarska radionica ZEKO SKOČKO, voditelj Arsen Ćosić (za djecu DV Potočnica)

12.00 sati, Etno art galerija
Lutkarska radionica PTIČICA NA KONCIMA, voditelj Arsen Ćosić (za djecu i odrasle)

13.00 sati, Kulturni centar Travno, Scena Travno
NOVI ŠARM LUTKARSTVA, Lutkarska trupa Guangxi, Narodna Republika Kina (za djecu i odrasle)

17.00 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
XKCD: SPIRIT*, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

17.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
MALI LUTKARI NA 50. PIF-u: JA NEĆU BITI VUK*, TVRDOGLAVO MAČE*, Lutkarska skupina OŠ Frana Galovića; IZGUBLJENA KUĆICA*, Lutkarska skupina OŠ Bartola Kašića;  VODA*, Lutkarska skupina OŠ Trnsko; RAJSKO VOĆE NA UGLU*, Lutkarska skupina OŠ Pavleka Miškine (za djecu i odrasle)

18.30 sati, Glazbeni paviljon Zrinjevac
DON JUAN ili RAZMETNI SIN, Kazalište Tyjatr, Slovačka Republika (7+)

20.00 sati, plato Mamutice
LUTKE NA VELIKOM PLATNU: JEŽEVA KUĆA*, Eva Cvijanović, Republika Hrvatska (3+); IZ DUBINE*, Katrin Novaković, Republika Hrvatska (7+); PRIČA S POČETKA VREMENA*, Božidar Trkulja, Republika Hrvatska (12+)

21.00 sat, Pivnica Medvedgrad
LUTKOKABARET*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (12+)

petak, 22. rujna
11.00 sati, Zagrebačko kazalište lutaka
SOM NA CILOME SVITU, Gradsko kazalište lutaka Split, Republika Hrvatska (3+)

12.00 Etno art galerija
Lutkarska radionica ZEKO SKOČKO, voditelj Arsen Ćosić (za djecu i OŠ Malešnica)

17.30 sati, plato Mamutice
DON JUAN ili RAZMETNI SIN*, Kazalište Tyjatr, Slovačka Republika (7+)

18.00 sati, plato Mamutice
XKCD: SPIRIT, LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

18.30 sati, plato Mamutice
IVANJSKA BAJKA*, Red Čuvara grada Zagreba, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

20.00 sati, DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE 50. PIF-a
IZA PAPIRA*, Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (14+)

_______________________________________________________________________________________

*predstave izvan konkurencije